Haber

TİP Genel Başkanı Erkan Baş: ‘Erdoğan bizi ayakkabı yalayanlarla karıştırma!’

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gündeme ilişkin yapılan açıklamalarda, bu Türkiye İşçi Partisi (TİP) Başkan Erkan Baş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Bizi ayakkabısını yalayanlarla karıştırmayın! Ayakkabınızı yalayan biz değiliz! Daha açık söyleyeyim burası dingo ahırı değil. Recep’in çiftliği değil, Tayyip’in çiftliği değil” dedi. Cemaat, Erdoğan’ın şirketi değil. Köle değiliz, maraba değiliz, mürit değiliz. Kendini padişah sanan önce gitsin, yüzüne soğuk su çarpsın kendine gelsin” dedi.

Burası dingoların ahırı değil. Recep’in çiftliği değil, Tayyip’in cemaati değil, Erdoğan’ın şirketi de değil.

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri için gündeme gelen tartışmaları da değerlendirdi. Kafa, ‘Türkiye’nin bir seçim sürecine girmesi, burada kanunların olduğu gerçeğini rafa kaldırmamızı gerektirmez. Bu ülkenin bir anayasası ve kanunları var. ve Erdoğan’ı eleştirdi. Erkan Baş, Anayasa’nın Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığını sınırlayan 101. maddesini ve Seçim Kanunu’nda yapılan değişikliğin 1 yıl sonra uygulanabileceğini belirten yasal düzenlemeleri hatırlattı.

Seçim kararının bir an önce alınması gerektiğini vurgulayan Erkan Baş, şunları söyledi: “Ülkemize ne kadar büyük zararlar verdiğini hepimiz yaşayarak gördüğümüz bu canavarca sistemden kurtulmalıyız. Türkiye’nin bir seçim sürecine girmesi, burada kanunların olduğu gerçeğini rafa kaldırmamızı gerektirmiyor. Bu ülkenin bir anayasası ve kanunları var. Bir de cumhurbaşkanı unvanına sahip bir kişi var. diyor; “İstediğim parti ve adayların istediğim zamanda, benim kararımla, istediğim yasalarla girebileceği sözde bir seçim yapacağım.”dedim.

“Erdoğan, ayakkabını yalayanlarla bizi karıştırma!”Erkan Baş sözlerini şöyle sürdürdü: “Ayakkabı yalayanlardan değiliz! Türkiye bir aile şirketidir, babadan oğula geçen bir aşiret değildir. Daha açık söyleyeyim burası dingonun ahırı değil. Recep’in çiftliği değil, Tayyip’in cemaati değil, Erdoğan’ın şirketi değil. Köle değiliz, maraba değiliz, mürit değiliz. Kendini padişah zanneden gitsin yüzüne önce soğuk su çarpsın, kendine gelsin.”

‘Anayasa’yı paspaslayacaksınız… Biz de mi susacağız?’

Anayasa ile ilgili konuşan Erkan Baş, ” Biz vatandaşız, vatandaşız. Hepimizi bağlayan ve cumhuriyetin iyi, kötü ve eksik işlemesini sağlayan metin Anayasa’dır. Hile ve hırsızlıkla değiştirdiklerini hatırlatmak isterim ama ne zaman işlerine gelseler bu Anayasayı millet yapmış diye akıl yürütmeye kalktıklarında sıra size gelince tüm aldatmacalarınıza rağmen diyeceksiniz. , Anayasayı millet yaptı, işinize gelmeyince siz Anayasa ve kanunları çiğniyormuş gibi yapıyorsunuz. Sen paspaslayacaksın… Biz de susacağız değil mi?”O sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet eden Erkan Baş, “Erdoğan’a söylüyorum: Biz muhalefetten değiliz. Bizler halkın sorumluluğunu alan, gücünü ve sözünü halktan alan, halkın önünde bile geri adım atmayan bir geleneğin temsilcileriyiz. Sizi o koltuklara oturtan, bildiklerini söylemekten, inandıklarını savunmaktan yarım adım geri çekilmeyen kardeşleriniz… Bugünden sonra doğru bildiklerimizi söylemekten asla çekinmeyeceğiz.dedi.

ofhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu